R&D

Kısaca Hava Yastığı

Hava yastıkları otomobillerde çarpışma anında çok hızlı biçimde açılıp bir gaz veya hava ile şişerek yolcunun yaralanmasını önleyen sistemlerin genel adıdır. Aracın çeşitli bölgelerindeki sensörler belli bir seviyenin üstündeki çarpmalarda, NaN3’ün bulunduğu tüpe bir elektrik sinyali gönderir. Burada çok küçük bir spark oluşur ve bunun yarattığı ısıdan da NaN3 çözülür, açığa çıkan nitrojen hava yastığına dolarak şişirir. Birkaç saniye sonra da hava yastığı sönerek yolcunun hareketini ve araçtan çıkmasını kolaylaştırır.

 

Oto Koltuk Kılfı ve Airbag

Oto koltuk kılıfı tüketicilerinin aklına takılan en büyük sorulardan bir tanesi kılıf montajından sonra koltuk airbaglerinin çalışıp çalışmayacağıdır.

Sektörde ilklerin öncüsü Otom bu soruna çözüm bulmak amacıyla Ar-Ge çalışmalarına başlamış uzun ve yorucu çalışma saatleriyle birçok deney yapmış ve koltuk airbaglerinin koltuk kılıfı ile birlikte açılma anı incelenmeştir.

Firmamız bünyesinde bulunan makine mühendisi kontrolünde yapılan testlerde birçok farklı araç koltuğu üzerinde denemeler yapılmış ve koltuk hava yastıklarının sorunsuz şekilde açıldığı gözlemlenmiştir.

 

Önemli Not: Koltuk hava yastıklarının açılması; araç marka ve modeli, aracın hızı, emniyet kemerlerinin takılı olması, çarpışmanın açısı, koltuk kılıflarının montajının profesyoneller tarafından muntazam olarak yapılmış olması, ürünün kullanım ömrü vb. birçok parametreye bağlıdır. 

 

Bu testlerde Otom tüketiciyi koltuk kılıfı takılmış araçlardaki Airbag patlama anı ile ilgili fikir sahibi edindirmeyi amaçlamıştır. Sayılan değişkenler sebebiyle firmamız airbaglerin açılmasını garanti etmez, hiçbir maddi ve manevi sorumluluk kabul etmez.

Otom se ha convertido en una empresa que lidera los primeros en lugar de seguir las innovaciones del sector con sus conocimientos y experiencias basadas en muchos años. Muchos de los proyectos e innovaciones que se han realizado se registran con nosotros y nuestros estimados socios comerciales.

Contáctenos

İstiklal Mahallesi Türkmen Sokak No: 17
Serdivan / SAKARYA

+90 (264) 281 99 01

bilgi@otomconcept.com

Otom Concept 2017 © Reservados todos los derechos