HAKKIMIZDA
AR-GE
KALİTE SERTİFİKALARI

TANITIM
Otom Oto Tekstili ve Aksesuarları, kurucularının sektörde edindiği 30 yıllık tecrübenin eseri bir aile şirketidir.
Otom uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübeleri ile sektördeki yenilikleri takip eden değil,  ilklere öncülük eden bir şirket haline gelmiştir. Gerçekleştirilen birçok proje ve yenilik bunun tescili ve siz değerli iş ortaklarımızın tespitidir. Otom, öneri ve görüşlerinizle kendini geliştirmiş, sizlere en kaliteli hizmeti sunma sorumluluğuyla sektöre vizyon katan birçok  ilke imza atmıştır.
Ürünlerimizin ham iplikten başlayan üretim serüveni, tüm aşamaları ile birlikte entegre tesislerimizde son bulmaktadır. Bugün gelinen noktada 4000 m2 üretim tesisi, 500 m2 showroom’u ve 80 personeli ile Otom büyük bir ailedir.
Otom ailesi olarak kat edilen bu yolun haklı gurunu yaşamakta ve aynı sorumlulukla çalışmaya devam etmekteyiz.

FAALİYET ALANLARIMIZ
* Oto Aksesuar Mağazaları
Türkiye genelinde 1.000’i aşkın noktadaki iş ortaklarımız ile ürünlerimiz tüketicilerle buluşmaktadır.
* Zincir Mağazalar
Ürünlerimiz Türkiye’de alanının önde gelen zincir mağazalarında yerini almıştır.
* Online Satış
Türkiye‘nin en büyük online alışveriş sitelerinde Otom markalı ürünlerimiz tercih edilmektedir.
* İhracat
Yurt dışında kurduğumuz güçlü ilişkilerimizle Rusya, Irak, Ürdün, Mısır, Fas, Cezayir, Suudi Arabistan, İngiltere ve Türk-i ülkelere ihracatımız devam etmektedir. Ayrıca her geçen gün yeni pazarlarla ilişki kurmaya devam etmekteyiz.

NELER YAPTIK?
İlk kataloğumuzdan bu yana gurur verici ilerlemeler kaydettik.
Bu koleksiyonumuzda yeni ürünlerimizin yanı sıra klasikleşen modellerimiz de yeni bir solukla yerlerini aldılar. Tüketici önerilerine göre düzenlediğimiz ürün yelpazemizde yeni model araçlara uyumlu üniversal modeller ürettik ve bu sayede müşterilerimizin sorunlarına çözümler sunduk.
Türkiye’de bir ilk olan b2b bayi panelimiz www.otombayi.com’un altyapısını güçlendirdik. İş ortaklarımıza daha fazla avantaj sağlamak adına anlaşmalı banka sayımızı arttırdık. B2b sistemimize farklı uygulamalar ilave ederek kullanım kolaylığını arttırdık.
Kurumsal web sitemiz olan www.otomconcept.com’u güncelledik. Bütün ürünlerimizin detaylı resimlerini ekleyerek online bir katalog haline getirdik. Ayrıca ürün detayları, facebook sayfamız, linkedin profilimiz de sitemizde yerini aldı. Bu sayede güncel haberleri sitemizden takip edebilir, ürünlerimizle ilgili bilgiler alabilirsiniz.
Özel dikim oto koltuk kılıfı kalıp listemizi güncellemeye ve kalıp sayımızı her geçen gün artırmaya devam ediyoruz. Yeni çıkan araçların kalıpları en kısa zamanda listemize eklenmeye devam edecektir. Bu sayede her araca koltuk kılıfı satışını mümkün kılmayı hedefliyoruz. Ayrıca genişlettiğimiz üretim bandımızla alınan siparişlerin teslim süresini kısaltarak tüketici memnuniyetini en üst düzeye taşımayı amaçladık.
Yine Türkiye’de bir ilk olan ve tüketicinin aklındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla, koltuk airbaglari için gerekli patlama testleri ar-ge bölümümüzde yapıldı.
Kalitenin sözde olmadığını kanıtlamak ve haksız rekabeti önlemek için kalite belgelerimizi artırdık. Tamamen kendi ar-ge bölümümüzün ürünü olan modellerimizin tasarım tescil belgelerini aldık. Ayrıca ürünlerimizi ve yönetim sistemimizi ISO9001:2008 sertifikasıyla taçlandırdık.

ZAMAN TÜNELİ 2012-
*Otom 2012 Automechanica Fuarında yerli ve yabancı müşterileriyle buluştu ve standımız büyük ilgi gördü.
*Ürünlerimiz için özel olarak hazırlanan stantlarımız bayilerimize ulaştırdık.
*Sektörde bir ilk olan b2b bayilik sistemimiz otombayi.com siz değerli iş ortaklarımızın hizmetine sunduk.
*Bayilerimize otombayi.com dan kazandıkları tablet bilgisayarları teslim ettik.
*Türkiye’de bir ilk olarak araçların orijinal koltuk tasarımları ile birebir uyumlu özel dikim koltuk kılıfı üretimine başladık.
*Türkiye’de airbag testi yapan ilk ve tek oto koltuk kılıfı üreticisi olduk.
*Ürünlerimizin airbag uyumlu olduğu kalite tescil firmaları ve üniversite onayından geçti.
*Yine sektörde bir ilk olarak ISO 9001:2008 Yönetim Sistemi Sertifikamızı aldık.
*2014 Kataloğumuzun her sayfasını titizlikle tasarladık ve beğeninize sunduk.